Petra

23.10.2015

Mám kamarádku Petru, kterou velmi obdivuji za její organizační schopnosti. Zvládne všechno. Vedle ní jsem chudinka v sukni.
Například: Je v práci, volá její matka, prej nastupuje do nemocnice o den dřív a potřebuje tedy odvézt dnes. Petra volá kamarádce Katce, která jí měla odvést všechny její děti z kroužků na společné plavání, že je to krapet jinak. Pro větší přehlednost má děti očíslovaný: 1 – holka 10 let, 2 - kluk 7 let, 3 - kluk 4 roky. Jedničce zrušili AJ, tak je už ze školy doma.
Takže Petra sedá na MHD a jede do bytu B. Bleskurychle balí plavky, ručníky, svačiny. Diriguje matku, že je v předstihu a ať ta to zrychlí. S lehkostí zorganizuje toto: Jede pro trojku do školky, kterou vzápětí vyhodí někde na rohu, kde by měla čekat jednička, aby mohli jít pro dvojku. Sejít by se měli všichni v čase T v bytě B, kde si najdou baťohy se svačinama a všechny je pak nabere Katka a vysype je do bazénu. Volá Katka, že je se synem v nemocnici se slepákem, a že asi nepřijede. Petra se nehroutí, má v rukávu slečnu na hlídání. Ihned jí volá, jestli má nějaké plány na odpo, že by potřebovala děti odvézt na plavání, cestu prej znají, vysvětlí jí to dítě č. 1. Dojedou hromadou k bazénu. Mezi tím Petra přesouvá maminku do nemocnice, padne v nemocničním pokoji do křesla a mrkne na poštu. Z hrůzou zjišťuje, že dnes plavčo odpadá. Volá hlídačce (Eli), ať jedou domů, manželovi (je na cestě z Brna) - že děti budou doma s Eli. Opouští nemocnici a jede na schůzi školské rady, kde lobuje za sbírání hliníku - má doma 8 tašek olízanejch víček od jogurtů a něco plechovek. Najednou si vzpomene, že DVOJKA! má dnes narozeniny, což v zápětí z ní vylétne ještě se slovy:"Ty vole, Dvojka má dneska narozeniny!" Schůze končí, Petra nabírá směr B, manžel jede taky do B. Tam se domlouvají, že by mohli trochu protáhnout těla na stěně. Eli nemá plán ani na večer, takže OK. V noci ještě stačí udělat dva dorty pro Dvojku. Je to obvyklé? Je to normální? Je to superžena? Není to fikce? NE! Tato žena skutečně existuje...... A co na to Jan Tleskač?